Рахунки Укргазвидобування у банку групи Континіум заарештовано

3 червня 2016, 14:32
Печерський районний суд Києва за позовом Генеральної прокуратори заарештував кошти держкомпанії Укргазвидобування (УГД), що знаходяться в банку Інвестицій і заощаджень, повідомляє Лігабізнесінформ

Фінустанова належить бізнес-партнерам по групі Континіум (заправки та інші активи).

Арешт наклали на видаткову частину грошових коштів держпідприємства, крім коштів на зарплати. Їхня точна сума не вказана.

Відео дня

Таке рішення пов'язане з розкраданням в 2010-2014 роках посадовими особами фінансів з УГД шляхом продажу газу за заниженими цінами компаніями, які працюють за договорами про спільну діяльність. Серед них були компанії: фірма ХАС, Карпатигаз, Надра геоцентр, Цефей, НПФ Техпроект ВКФ Діон, Фаворит Систем, Кувейт Енерджі Юкрейн Природні ресурси+, Карпатнадраінвест.

У середині 2015 року, після зміни керівництва, Укргазвидобування ініціювала розірвання всіх договорів про спільну діяльність через суди.

Як зазначає видання, ГПУ підозрює, що за ініціативою керівництва протягом зазначених чотирьох років УГД реалізувала видобутий газ компаніям, які мають ознаки фіктивності за ціною, значно нижче ринкової.

"Надалі підконтрольні покупці газу, продавали його промисловим споживачам за ринковою ціною і отримували значний незаконний прибуток, а держава, в особі Укргазвидобування, зазнала збитів в сумі понад 100 млн гривень", – йдеться у рішенні суду. Всього у справі фігурують близько 40 компаній.

Керівником Укргазвидобування до червня минулого року був Сергій Костюк, який близький до групи Континіум покійного Ігоря Єремеєва та Степана Івахіва, а також до впливового депутата від БПП Ігоря Кононенка, повідомляє Лігабізнесінформ.

У Банку інвестицій і заощаджень керівництво УГД розмістило депозит на суму 373,1 млн гривень, розірвати який компанії потім не вдалося.

11 травня в центральному офісі держкомпанії пройшли обшуки, у ході яких вилучили документи. У четвер, 26 травня, обшуки пройшли вже в полтавському філіалі Компанії Полтавагазвидобування і промислових об'єктах компанії. Цю ситуацію пов'язують з розкраданням газового конденсату на родовищах компанії.

УГД – найбільше газовидобувне підприємство країни, 100% акцій якого належить Нафтогазу України.

Показати ще новини
Радіо NV
X