Рахунки Київенерго заарештували через штраф за боргами перед Нафтогазом

2 червня 2016, 15:56
27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Рахунки Київенерго заарештували через штраф за боргами перед Нафтогазом - фото

Арешт наклали через штрафу в розмірі 0,372 млрд грн

Державна виконавча служба наклала арешт на рахунки Київенерго через штрафні санкцій компанії за борги перед Нафтогазом України, передає Інтерфакс-Україна

Причиною арешту став штраф у розмірі 0,372 млрд грн. Енергокомпанія погасила борги в повному обсязі, проте штрафні санкції перевищують 1,5 млрд грн. Решта 1,2 млрд грн штрафу Київенерго оскаржує в судовому порядку.

"Арешт рахунків Київенерго та інших енергокомпаній тягне за собою повне блокування їх господарської діяльності. Компанії не можуть виконувати зобов'язання з підготовки тепломереж до опалювального сезону, проводити необхідні ремонтні роботи та реконструкції теплового і електричного господарства, виплачувати податки і зарплати", – заявляють в Київенерго.

За даними компанії, зараз в Україні арештовані рахунки 104-х теплокомуненерго (ТКЕ). Загальна сума штрафів, які нарахував Нафтогаз України перевищує 10 млрд грн. З них 4,4 млрд грн знаходяться у виконавчому провадженні. При цьому дзеркального джерела погашення газових штрафних санкцій енергокомпаній відповідно до чинного законодавства не існує.

У Київенерго вважають, що причини, за якими затримуються розрахунки знаходяться переважно в площині регулювання галузі. Основні з них – несвоєчасна компенсація різниці в тарифах, затримки фінансування держбюджетом пільг та субсидій, незбалансована нормативна база з розрахунками за газ, тепло- і електроенергію, а також борги всіх категорій споживачів.

Станом на 1 червня цього року борг столиці і держави перед Київенерго в сім разів більше боргу енергокомпанії перед Нафтогазом. Київ заборгував за тепло 1,9 млрд грн, за електроенергію – 0,93 млрд грн.

Заборгованість держави за компенсацію різниці в тарифах перевищує 0,76 млр грн, а борги держпідприємства Енергоринок за поставлену електроенергію – 0,275 млрд грн. При цьому вже кілька років у виконавчих службах різних рівнів знаходяться справи по стягненню на користь Київенерго 0,937 млрд грн.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

19 березня, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9985
Компанії/Ринки

Вчора, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
4796
Компанії/Ринки

Вчора, 08:42

thumb img
"Перше питання: яка там зарплата?" Коболєв заявив, що не хоче бути ні головою Міненерго, ні прем'єром
4543

Головне

Футбол

Вчора, 15:19

thumb img
Шевченко оголосив остаточний склад на матч Португалія - Україна
Футбол

Сьогодні, 13:59

thumb img
Італійський клуб розглядає наставника Шахтаря на посаду головного тренера - ЗМІ
Геополітика

Вчора, 15:10

thumb img
На закритих зустрічах у Кремлі прес-секретар Путіна прогнозує перемогу Порошенка - джерело