Рахунки Київенерго заарештували через штраф за боргами перед Нафтогазом

2 червня 2016, 15:56
Державна виконавча служба наклала арешт на рахунки Київенерго через штрафні санкцій компанії за борги перед Нафтогазом України, передає Інтерфакс-Україна

Причиною арешту став штраф у розмірі 0,372 млрд грн. Енергокомпанія погасила борги в повному обсязі, проте штрафні санкції перевищують 1,5 млрд грн. Решта 1,2 млрд грн штрафу Київенерго оскаржує в судовому порядку.

Відео дня

"Арешт рахунків Київенерго та інших енергокомпаній тягне за собою повне блокування їх господарської діяльності. Компанії не можуть виконувати зобов'язання з підготовки тепломереж до опалювального сезону, проводити необхідні ремонтні роботи та реконструкції теплового і електричного господарства, виплачувати податки і зарплати", – заявляють в Київенерго.

За даними компанії, зараз в Україні арештовані рахунки 104-х теплокомуненерго (ТКЕ). Загальна сума штрафів, які нарахував Нафтогаз України перевищує 10 млрд грн. З них 4,4 млрд грн знаходяться у виконавчому провадженні. При цьому дзеркального джерела погашення газових штрафних санкцій енергокомпаній відповідно до чинного законодавства не існує.

У Київенерго вважають, що причини, за якими затримуються розрахунки знаходяться переважно в площині регулювання галузі. Основні з них – несвоєчасна компенсація різниці в тарифах, затримки фінансування держбюджетом пільг та субсидій, незбалансована нормативна база з розрахунками за газ, тепло- і електроенергію, а також борги всіх категорій споживачів.

Станом на 1 червня цього року борг столиці і держави перед Київенерго в сім разів більше боргу енергокомпанії перед Нафтогазом. Київ заборгував за тепло 1,9 млрд грн, за електроенергію – 0,93 млрд грн.

Заборгованість держави за компенсацію різниці в тарифах перевищує 0,76 млр грн, а борги держпідприємства Енергоринок за поставлену електроенергію – 0,275 млрд грн. При цьому вже кілька років у виконавчих службах різних рівнів знаходяться справи по стягненню на користь Київенерго 0,937 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X