Рада змінила правила маркування продуктів і ввела штрафи за обман споживачів

6 грудня 2018, 15:38

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №8450 про врегулювання порядку маркування харчових продуктів та введення штрафів за недостовірну інформацію на упаковці.

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат.

Документ визначає, яка інформація про харчові продукти є обов’язковою для надання, а яка надається у добровільному порядку, пояснили в Європейській Бізнес Асоціації.

Відео дня

У законі прописані обов’язки операторів ринку харчових продуктів, щоб не вводити в оману споживача та надавати доступну та зрозумілу інформацію.

Розмір обов’язкової інформації на маркуванні має бути не менше 1,2 мм для стандартних упаковок. Закон також встановлює, яку саме обов’язкову інформацію треба зазначати для малих за розміром товарів.

В документі також йдеться про обов’язкову вимогу щодо позначення партії продукції, щоб відслідковувати рух та мати можливість оперативно вилучати неякісну продукції з обігу.

Закон розмежовує поняття "мінімальний термін придатності" та "вжити до". Тепер для продукції з необмеженим терміном придатності немає потреби писати дані фрази, а відповідно, надавати непотрібну інформацію.

Для молочної продукції законодавчо закріплено визначення терміну "натуральний". Визначено критерії, яким має відповідати натуральний молочний продукт, щоб виробники не зловживали цим поняттям для збільшення продажів.

Показати ще новини
X