Рада закликала світ завадити будівництву Північного потоку-2
Верховна Рада закликає іноземні парламенти й уряди та світову бізнес-громадськість не брати участь у підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу Північний потік-2.
Відповідну постанову (№8111) підтримали 266 народних депутатів, передає Інтерфакс-Україна.
Рада закликає провести консультації між урядом України та Європейською Комісію щодо недопущення будівництва газопроводу, згідно зі ст. 247 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і ст.6 Договору про заснування Енергетичного співтовариства.
Народні депутати також виступають за поширення на російського монополіста Газпром і афілійованих з ним осіб персональних і секторальних санкцій, які були запроваджені через російську агресію проти України.
Депутати вважають, що намір Газпрому реалізувати проект Північний потік-2 стане підтвердженням абсолютної монополії Росії на газовому ринку Європи, а наслідки виконання проекту вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС і призведуть до енергетичної кризи, економічної та політичної дестабілізації всієї Європи.
Рада також просить вжити регуляторні, інфраструктурні та інші заходи для надійної і сталої протидії монопольному впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії та Далекого Сходу.
Відзначимо, що глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.
Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявними Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.
Північний потік - 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.
Нагадаємо, група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.
У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав проект "вкрай небезпечним". Пізніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.