Рада відмовилася ввести штрафи за перевантажені фури

18 листопада 2016, 09:20
Верховна Рада не змогла прийняти за основу законопроект №4660 про введення відповідальності вантажовідправників та власників вантажів за перевантажені фури, передає ЦТС

Документ підтримали лише 211 депутатів при 226 необхідних.

Після цього спікер Андрій Парубій поставив на голосування питання про те, щоб відправити документ назад в профільний комітет на доопрацювання, і таке рішення депутати підтримали.

Відео дня

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в даний час вантажовідправники і вантажовласники жодним чином не зобов'язані приймати запобіжні заходи щодо недопущення перевантаження транспортних засобів і не несуть ніякої відповідальності у випадку порушення транспортним засобом вагових норм.

"Більше того, водій перевізник не має законних підстав відмовити вантажовідправнику і вантажовласникові у виконанні перевезення під час завантаження автотранспортного засобу з перевищенням встановлених вагових або габаритних норм і/або з порушенням умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі", - йдеться в поясненні до законопроекту.

Адміністративну відповідальність за перевищення габаритно-вагових норм несе тільки перевізник, який по суті не має впливу на процес завантаження. Крім того, часто власники автотранспортних підприємств можуть і не знати, що їх водій взяв більше вантажу, ніж дозволено. А у випадку виявлення такого порушення, штраф доведеться платити роботодавцю.

Показати ще новини
Радіо НВ
X