Рада схвалила сертифікацію Укренерго

15 квітня 2021, 19:00

Рада прийняла закон про сертифікацію оператора системи передачі НЕК Укренерго. При підготовці до другого читання в законопроєкт додали норми, що дозволяють впроваджувати спільні аукціони між Україною і сусідніми з ОСП зонами ENTSO-E.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 3364-1-д про сертифікацію оператора системи передачі НЕК Укренерго.

На підтримку законопроєкту на позачерговому засіданні в четвер проголосували 296 народних депутатів.

Відео дня

У Укренерго заявили, що вітають рішення депутатів і додали, що сертифікація є важливою умовою інтеграції об'єднаної енергосистеми України в мережі континентальної Європи ENTSO-E.

Так, в НЕК підкреслили, що в ході підготовки законопроекту до другого читання в нього були додані норми, що дозволяють впроваджувати спільні аукціони на розподіл пропускної спроможності міждержавних перетинів між Україною і сусідніми з ОСП зонами ENTSO-E, які суттєво спростять експорт / імпорт е / е в Європу.

Зокрема, це забезпечить безперешкодний доступ усіх учасників ринку до пропускної спроможності міждержавних зв'язків, мінімізує кількість процедур, необхідних для забезпечення міждержавної торгівлі електроенергією, і значно прискорить їх проходження.

Також зазначається, що впровадження спільних аукціонів дозволить вирішити проблему зі стягненням плати за послуги з передачі при експорті електроенергії.

Повідомляється, що після набуття законом чинності Укренерго подасть регулятору (НКРЕКП) документи для сертифікації.

Нагадаємо, що в 2020 році Укренерго отримало 27,5 млрд грн збитку. У Міністерстві фінансів України, коментуючи збитки Укренерго, заявили, що було погоджено надання державних гарантій на кредитні кошти з метою погашення заборгованості перед виробниками зеленої енергетики.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X