Рада підтримала спрощення правил приватизації держпідприємств

9 листопада 2017, 14:31
Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 7066 про приватизацію державного майна

Таке рішення підтримали 258 депутатів, передає 112 Україна.

Відзначається, що документ вводить дві категорії: велику приватизацію з вартістю активів понад 250 млн. грн і малу з меншою вартістю активів. До малої приватизації мають намір віднести в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, законсервовані об'єкти, соціально-культурні об'єкти (лікарні, будинки-інтернати, будинки для людей похилого віку та інвалідів, дитсадки, дитячі табори, об'єкти культури та аматорського спорту).

Відео дня

Малу приватизацію планують проводити на електронних майданчиках начебто ProZorro.

Крім цього, законопроект скорочує терміни проведення приватизації. Таким чином, скасовує передприватизаційну підготовку, не містить норм про розробку і затвердження планів приватизації, створення комісії з приватизації та інше. Передбачається, внаслідок цього термін проведення великої приватизації скоротиться з 24 місяців до 12, а для малої - з 9-12 місяців до 4-5. Термін оскарження продажів хочуть скоротити до 3 років.

Нагадаємо, що надходження до державного бюджету від приватизації за підсумками 2016 року склали 188,9 млн грн, що на 24,8% більше, ніж у 2015 році.

Також 7 липня повідомлялося, що на процес приватизації в Україні будуть поширюватися норми англійського права, поки в країні буде проходити судова реформа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X