Демонополізація. Верховна Рада скасувала держмонополію на виробництво спирту

3 грудня 2019, 19:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Резиденти країни-агресора не зможуть брати участь в приватизації або оренди держпідприємств — виробників спирту.

Верховна Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту з 1 липня 2020 року, повідомляють Українські Новини.

За прийняття законопроекту № 2300 в цілому проголосували 284 депутати при мінімально необхідних 226. Цей законопроект дозволяє виробляти спирт суб'єктам господарювання будь-якої форми власності за умови отримання відповідної ліцензії.

Відео дня

Ліцензію на виробництво спирту отримають підприємства, на яких встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. Відключення подібних систем буде вважатися підставою для відмови або відкликання ліцензії.

Експорт етилового, етилового ректифікованого виноградного і плодового спирту зможуть здійснювати підприємства, які отримали ліцензію на виробництво. Для здійснення імпорту та оптової торгівлі потрібно буде отримати окрему ліцензію на право оптової торгівлі.

Виробники алкогольних напоїв та спирту матимуть право реалізувати власний спирт для виробництва зазначених алкогольних напоїв.

Також депутати обмежили обсяги ввезеного спирту: річний обсяг імпортованого суб'єктами господарювання спирту не може перевищувати 10% від річного обсягу виробленого такими суб'єктами господарювання спирту.

Нові об'єкти виробництва спирту можна буде вводити в експлуатацію тільки після 1 липня 2021 року.

Громадяни РФ, а також компанії, які побічно контролюються російськими резидентами не зможуть брати участь в приватизації або оренди держпідприємств - виробників спирту.

Ініціатором даного законопроекту є президент Володимир Зеленський.

Виконуючий обов'язки директора Укрспирту Сергій Блеськун прогнозує появу нових приватних спиртових заводів через 2 роки.

Нагадаємо, що в листопаді цього року парламент підтримав у першому читанні скасування держмонополії на виробництво спирту . У першому варіанті законопроекту передбачалося, що реформа спиртової галузі буде запущена вже з 1 січня 2020 року.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X