Рада не змогла прийняти законопроект про роботу ломбардів

23 лютого 2017, 15:25
Верховна Рада відхилила законопроект №1800 про ломбарди і ломбардну діяльність

Так, за даний проект закону у першому читанні на засіданні у четвер проголосували лише 164 народних депутати з 226 необхідних, передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначив у ході засідання секретар парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Максим Поляков, в даний час сектор ломбардної діяльності в Україні регулюється лише підзаконними нормативними актами, хоча у 2016 році в країні діяло 467 ломбардів і близько 4,5 тис. їх відокремлених підрозділів. Активи ломбардів за останні два роки збільшилися вдвічі – до 3,3 млрд грн.

Відео дня

За словами голови комітету Сергія Рибалки, обсяг ринку ломбардів перевищив 16 млрд грн.

Він повідомив, що його комітет розглядав відповідний законопроект ще в березні 2015 року і рекомендував парламенту прийняти його у першому читанні.

Поляков підкреслив, що в законопроекті враховані пропозиції Нацкомфінпослуг та Головного науково-експертного управління парламенту.

Разом з тим нардеп з фракції Батьківщина Іван Крулько заявив, що документ потребує доопрацювання та усунення корупціогенних чинників. Так, законопроект не передбачає необхідність отримання ліцензії на здійснення ломбардної діяльності, встановлює дуже маленьку площу приміщень ломбардів - не менше 5 кв. м. Крім того, він не передбачає реального захисту прав споживачів ломбардних послуг: захист обмежується загальною нормою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X