Рада на 2 роки відклала новий стандарт для автомобілів

9 червня 2017, 15:18
Верховна Рада України відклала на два роки, до 1 січня 2020 року, введення екологічних стандартів Євро-6 при ввезенні в Україну та проведення першої державної реєстрації ввезених або виготовлених в Україні нових і старих автотранспортних засобів

Відповідний законопроект № 5624 про внесення змін до закону Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів прийнятий в четвер за основу і в цілому 243 народними депутатами, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Автор законопроекту Роберт Горват у своєму виступі підкреслив, що в ЄС середній період між введенням чергового євростандарту становить п'ять років, тоді як в Україні згідно з чинним законодавством екостандарт Євро-5 введений з 1 січня 2016 року, а введення Євро-6 заплановано на 1 січня 2018 року.

На думку автора, введення в Україні Євро-6 з наступного року фактично унеможливить ввезення в Україну легкових, вантажних автомобілів, спецтехніки, машин швидкої допомоги старше 2015 року, що спричинить значне подорожчання старих автомобілів і вартості виробництва та імпорту нових авто.

Він також нагадав, що податкові надходження до держбюджету від імпорту вживаних автотранспортних засобів в 2015 році склали близько 3 млрд грн.

У свою чергу голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна підкреслила, що прийняття законопроекту дозволить громадянам купувати більш дешеві авто не старше 2010 року випуску зі сплатою зниженого акцизу ще протягом 2018 року.

Нагадаємо, з серпня 2016 року в Україні терміном на три роки дозволено ввезення старих авто (не старше 2010 року випуску) за значно зниженими ставками акцизу.

Показати ще новини
Радіо NV
X