Рада Європи відреагувала на рішення Росії не виплачувати 1,8 млрд євро у справі ЮКОС

19 січня 2017, 13:12
У Раді Європи розкритикували постанову Конституційного суду РФ, яким Кремль зняв з себе зобов'язання по виплаті 1,8 млрд євро колишнім акціонерам компанії ЮКОС

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в заяві представника генерального секретаря організації.

"Сьогоднішнє рішення Конституційного суду Росії щодо виконання постанови Європейського суду з прав людини у справі ЮКОС викликає занепокоєння", - заявив він.

Відео дня

Як підкреслили в РЄ, відповідно до Європейської конвенції з прав людини, країни-члени зобов'язані виконувати рішення ЄСПЛ.

"Ми аналізуємо рішення Конституційного суду (РФ) і належним чином оприлюднимо нашу позицію", - додали в Раді Європи.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд Росії скасував рішення Європейського суду з прав людини у справі ЮКОС.

Нагадаємо, в липні 2014 року Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити по даній справі компенсацію в 1,86 млрд євро, а також 300 тис. євро як відшкодування судових витрат.

У грудні 2015 року Держдума РФ прийняла законопроект про пріоритет рішень Конституційного суду над вердиктами міжнародних інстанцій, згідно з яким Конституційний суд Росії може дозволити не виконувати рішення міжнародних інстанцій, у тому числі Європейського суду з прав людини.

У свою чергу голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді заявив, що якщо РФ відмовиться визнавати рішення Європейського суду з прав людини, то наслідком має стати вихід країни з Ради Європи.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X