«Домовляйтесь із Лукашенком». Путін запропонував Україні п’ять варіантів вивезення зерна

3 червня, 21:55
Володимир Путін (Фото:Спутнік / Олексій Нікольський / Кремлін)

Володимир Путін (Фото:Спутнік / Олексій Нікольський / Кремлін)

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що проблеми із вивозом зерна з України не існує, його можна вивозити за п’ятьма напрямками.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

«Через українські порти, але їх потрібно розмінувати, через Польщу, по Дунаю через Румунію, через підконтрольні порти Росії в Азовському та Чорному морях, і — найлегший і дешевий спосіб — через Білорусь», — цитує заяву Путіна Коммерсантъ.

Відео дня

«Найпростіше — це вивезення з території Білорусі, найдешевше. Звідти — відразу в порти Прибалтики, Балтійське море і в будь-яку точку планети. Але для цього потрібно знімати санкції з Білорусі. Це не наше питання, але принаймні Лукашенко, ставить питання саме так», — сказав Путін.

Він також зазначив, що Росія зі свого боку готова забезпечити безпечне вивезення зерна через підконтрольні їй порти.

«Ми забезпечимо мирне провезення, ми гарантуємо безпеку підходів до цих портів, ми забезпечимо захід іноземних суден та їх рух Азовським і Чорним морем у будь-якому напрямку», — сказав Путін.

Заяви західних країн про те, що Росія не дає вивозити зерно з України, він назвав «блефом». Він також заявив, що порти в Україні замінували українські військові.

Як повідомлялося, РФ окупувала або заблокувала всі морські порти України, через які та експортувала зерно до Тунісу, Єгипту та низки інших країн.

США та європейські союзники розробляють маршрути для експорту української пшениці та кукурудзи. А Китай і Туреччина закликають створити «зелений коридор» для експорту українського зерна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X