ProZorro запускає "голландські аукціони"

20 вересня 2017, 19:55
Міністерство юстиції України затвердило рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів щодо реалізації пілотного проекту з продажу активів в ProZorro.Продажі за аукціоном з пониженням ціни (по так званої голландської моделі)

Про це повідомили в прес-службі Кабміну.

Головна відмінність голландської моделі полягає в більш швидкому проведенні процедур: аукціон відбувається протягом доби. При цьому активи торгуються з пониженням ціни, і протягом аукціону ціна може впасти до 20% від стартової. Також спрощено доступ до торгів - зареєструватися можна буде прямо в день проведення аукціону.

Відео дня

Процедура голландського аукціону складається з двох основних етапів. На першому етапі відбудеться поступове автоматичне пониження ціни, яке триває допоки один із учасників аукціону не зупинить пониження, зафіксувавши поточну ціну. Протягом другого етапу решта учасників аукціонів мають можливість запропонувати свою ціну, яка буде вище зафіксованої. При цьому той учасник, який зафіксував ціну на першому етапі, матиме право останнім підняти ціну. Таким чином, система спонукає учасників давати вищу ціну за лот.

За новою процедурою будуть продаватися активи банків, період ліквідації за якими вже добігає кінця. При цьому лоти будуть виставлятися як індивідуально, так і колективно, в складі пулу.

Нагадаємо, Фонд державного майна України запустив продаж об'єктів малої приватизації із застосуванням електронної торговельної системи ProZorro.Продажі.


Система ProZorro.Продажі - електронна торговельна система, створена з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України і українських електронних майданчиків.

Проект ProZorro.Продажі почав роботу зі співробітництва з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) - реалізації майна неплатоспроможних банків в 2016 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X