Prozorro звинуватив Укрзалізницю у закупівлі газу без тендера

9 січня 2020, 15:59
У Prozorro заявили, що чекають реакції Укрзалізниці та проведення внутрішнього розслідування.

Філія Укрзалізниці Центр забезпечення виробництва закупив газ без тендеру на суму в 18 млн гривень, повідомляє прес-служба Prozorro.

«Коли Prozorro заважає віддати замовлення постачальнику - чого його взагалі паритися, чого цей тендер взагалі проводити? Чому б не взяти і не заплатити безпосередньо кому треба, навіть ніяк звітуючи про це в системі? », - йдеться в повідомленні прес-служби.

Відео дня

Першим порушення помітив журналіст Юрій Ніколов, зазначили у Prozorro.  На державному порталі Spending транзакція вказана як «оплата за газ природний без тендеру».

Відзначається, що Укрзалізниця може проводити подібні закупівлі тільки через конкурентні торги. Однак жодної інформації про угоди між Укрзалізницею і постачальником на порталі Prozorro не виявлено.

Проведення закупівель в обхід тендеру є адміністративним правопорушенням і карається штрафом від 11 до 17 тис. гривень.

«Чекаємо пояснення керівництва Укрзалізниці, внутрішнє розслідування і притягнення винних до відповідальності. Тому що це не просто невиконання процедури, а неефективне витрачання коштів платників податків і можливе завдання збитків державі», - відзначили в Prozorro.

Нагадаємо, що в Укрзалізниці назвали суму збитків від пасажирських перевезень в 2019 році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X