Провал переговорів з МФВ, нові вимоги до роботодавців та інші головні ділові новини дня

18 жовтня 2017, 22:00
ТОП головних новин українського бізнесу за 18 жовтня від НВ Бізнес

1 В НБУ назвали причини зниження курсу гривні

Національний банк пояснює девальвацію національної валюти сезонними явищами. Як розповів Яків Смолій, в.о. голови Нацбанку в інтерв'ю Укрінформу, у вересні і на початку жовтня аграрії закуповували паливно-мастильні матеріали на майбутнє, тоді як експорт старого врожаю вже не проводився, а нового ще не розпочався.

Відео дня

Крім того, керівник НБУ назвав серед причин психологічний фактор, коли в кінці літа анонсувалось зростання курсу гривні по відношенню до долара. Смолій також нагадав, що у НБУ достатній рівень міжнародних резервів - $18,6 млрд на початок жовтня, що є максимумом з початку 2014 року.

2 В Україні створили нового зернотрейдера

Мін'юст зареєстрував компанію Sierentz Global Merchants Ukraine. Головою компанії значиться Лампракіс Лазос, в штаті компанії числяться також ще шість колишніх менеджерів Луї Дрейфус Україна. Кінцевими бенефіціарами новоствореного підприємства вказані Томас Шульц і Гелен Лавлі.

Основним видом діяльності Sierentz Global вказана оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин.

3 Кабмін ввів квоти для працевлаштування 45-річних українців

Уряд ввів квоти для працівників старших за 45 років, щоб забезпечити їх робочими місцями. Як заявив сьогодні прем'єр Володимир Гройсман, люди які досягли 45 років тепер можуть претендувати на робочі місця в українських компаніях – це буде не менше 4% від загального складу працівників.

Голова уряду додав, що це буде обов'язковою умовою для роботодавців.

4 Україна закінчила переговори з МВФ безрезультатно

Переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ), які пройшли у Вашингтоні минулого тижня про ціну на газ для населення завершилися провалом. Згідно з механізмом встановлення цін на газ, закріпленим постановою Кабміну №187 від 2 березня 2017 року, з жовтня поточного року до 1 квітня 2018 року ціна газу повинна підвищитися на 17,6% – з 4942 грн до 5815 грн за 1 тис. куб. м. Проти підвищення ціни палива виступає прем'єр Володимир Гройсман.

Однак МВФ наполягає на незмінності механізму ціноутворення. За словами співрозмовника Українських новин в уряді, це була остання можливість домовитися з кредитором про ціну газу на поточний опалювальний сезон. Тепер отримання чергового кредиту від МВФ переноситься на 2018 рік.

5 Glenсore купує українські активи російського мільярдера Дерипаски

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив сировинному трейдеру Glenсore придбати частку в Миколаївському глиноземному заводі, підприємствах Алюміній України, Гуардон Україна і Охорона МГЗ. Ці підприємства підконтрольні Об'єднаній компанії Російський алюміній (РусАл) Олега Дерипаски.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Дерипаска підозрюється СБУ у знищенні Запорізького алюмінієвого комбінату в інтересах конкурентів з Росії.

Такими були головні ділові новини середи.


Показати ще новини
Радіо NV
X