Регулятор США знову подав позов проти Facebook через покупки Instagram і WhatsApp

20 серпня 2021, 11:12

Федеральна торгова комісія знову звинуватила Facebook в покупці Instagram і WhatsApp з метою усунення конкурентів.

Федеральна торгова комісія (FTC) повторно подала антимонопольний позов проти Facebook через покупки компанією Instagram і WhatsApp. Про це пише Bloomberg.

Регулятор стверджує, що компанія купила Instagram і WhatsApp, щоб уникнути конкуренції з їхнього боку і просить суд скасувати придбання.

Відео дня

Таким чином Комісія намагається відновити справу після того, як в червні цього року окружний суддя США Джеймс Боасберг відхилив його, заявивши, що регулятор не надало достатньо подробиць в підтримку свого твердження про монополії Facebook на ринку соціальних мереж.

У свою чергу в FTC стверджують, що новий позов містить необхідні підтвердження монопольного становища Facebook. Первісна скарга Федеральної торгової комісії налічувала 53 сторінки, а нова - 80.

В якості одного з доказів монопольного становища Facebook регулятор вказав на маржу прибутку, яка даними Комісії «значно перевищувала» середній показник для компаній, що входять в індекс S&P 500 з 2013 року.

Також наголошується, що компанія не зіткнулася з відтоком користувачів попри ситуації пов'язані з неправильним використанням або недбалим поводженням з даними користувачів.

У той же час в Facebook спростовують всі звинувачення в порушенні антимонопольних правил і підкреслюють, що покупка Instagram і WhatsApp була схвалена «Багато років тому».

Цей позов є частиною розширених зусиль законодавців і правоохоронних органів США щодо боротьби зі зміцненням влади американських техногігантів. 

Нагадаємо, що в липні минулого року Конгрес опублікував старі листи засновника Facebook Марка Цукерберга про плани поглинання Instagram. СЕО Facebook розглядав можливість поглинання дрібніших соцмереж Instagram і Path, щоб «купити час».

9 грудня минулого року Федеральна торгова комісія США (FTC) подала антимонопольний позов проти Facebook з вимогою продати Instagram і WhatsApp.

Про те, що Федеральна торгова комісія проводить розслідування відносно Facebook, компанія повідомила ще в 2019 році. За даними The Wall Street Journal, однією з цілей розслідування було з'ясувати, чи була у Facebook стратегія, яка полягала в купівлі потенційних суперників для усунення можливих конкурентів.

Своєю чергою в Facebook розкритикували позов про продаж Instagram і WhatsApp, заявивши він є «переглядом історії». У компанії підкреслюють, що антимонопольні органи США і Європи раніше перевірили і схвалили ці угоди.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X