Казахстан запроваджує держрегулювання цін на скраплений газ, бензин та дизель

6 січня, 09:52
У Казахстані регулюватимуть ціни на пальне (Фото:ReinhardThrainer / Pixabay)

У Казахстані регулюватимуть ціни на пальне (Фото:ReinhardThrainer / Pixabay)

У Казахстані запроваджують держрегулювання цін на скраплений газ, бензин та дизпаливо. Саме через різке зростання цін на газ у країні почалися масові протести на початку січня 2022 року.

У Казахстані вводять держрегулювання цін на бензин, дизпаливо та скраплений газ терміном на 180 днів. Про це з посиланням на пресслужбу уряду республіки передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Встановлено граничні ціни на 180 днів на роздрібну реалізацію зрідженого нафтового газу для заправки автотранспорту на АЗС на території Казахстану", - йдеться в повідомленні уряду.

Зазначається, що ціни в різних регіонах на скраплений газ варіюватимуться від 50 до 75 тенге (приблизно 3,15 - 4,73 грн) за літр. Повний перехід на реалізацію зрідженого нафтового газу через електронний торговий майданчик перенесли на рік.

Для бензину граничні ціни з урахуванням податку на додану вартість встановлені на рівні: АІ-80 – 89 тенге за літр, марки АІ-92 та АІ-93 – 182 тенге за літр, марка АІ-95 – 215 тенге за літр.

Граничні ціни на роздрібну реалізацію дизельного палива ( літнє, міжсезонне) з урахуванням ПДВ встановлено залежно від регіону: від 230 тенге до 260 тенге за літр.

Нагадаємо, що протести в Казахстані почалися якраз через різке зростання цін на скраплений газ, проте швидко перетворилися на демонстрації з політичними гаслами. Влада країни відреагувала масовими затриманнями демонстрантів, силовими заходами, інтернет-блокадою та режимом НП у регіонах, що бунтують.

Ситуація розвивається стрімко: на третю добу акцій в Алмати та Алматинській області, Нур-Султані та Мангістауській області Казахстану заборонили мітинги та ввели комендантську годину, почалися зіткнення із застосуванням світлошумових гранат, а уряд відправили у відставку.

ОДКБ оголосили про рішення ввести війська до Казахстану. У заяві голови ради ОДКБ, прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна йдеться, що таке рішення ухвалили « через загрозу національній безпеці та суверенітету, спричиненій, зокрема, втручанням ззовні».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X