Найбільший виробник. Протести в Казахстані підняли ціни на уран

6 січня 2022, 16:44

На тлі протестів у Казахстані ціни на уран зросли майже на 8%. Негайного дефіциту урану чи зупинок АЕС немає - атомні електростанції можуть продовжувати працювати, навіть якщо поставки затримуються.

Ціни на уран підскочили на тлі масових протестів у Казахстані, який є найбільшим виробником радіоактивного металу, передає Bloomberg.

Через протести Казахстан, який виробляє понад 40% світового урану, був змушений порушити мережі зв'язку та обмежив деякі пересування, щоб придушити заворушення.

Відео дня

За даними компанії UxC, провідної фірми, що займається дослідженнями та аналізом ринку ядерного палива, ціна на уран зросла майже на 8% до $45,25 за фунт у середу з $42 у вівторок. Як зазначив президент компанії Джонатан Хінце, ситуація в Казахстані схожа на таку, якби «у саудівців були проблеми з нафтою».

"Навіть якщо зараз дефіциту немає, люди зараз торгують можливістю створити дефіцит", - зазначив Хінце.

Водночас Katco пільне підприємство з видобутку урану між АТ НАК Казатомпром та французькою Orano SA) продовжує роботу, оскільки гірничодобувний майданчик знаходиться далеко від районів, в яких відбуваються заворушення.

Акції найбільшого видобувного урану в Казахстані Казатомпрому впали на 10% на Лондонській біржі за останні два дні.

Зазначається, що незважаючи на зростання цін через новини про протести в Казахстані та можливі перебої у постачаннях, негайного дефіциту урану або зупинок АЕС немає.

На відміну від установок, що працюють на нафті або природному газі, атомні електростанції можуть продовжувати працювати, якщо постачання затримуються, оскільки багато хто з них накопичив запаси за останні кілька років, пише видання.

Раніше повідомлялося, що акції казахстанського банку Halyk bank ( Народного банку Казахстану) впали майже на 20% за один торговий день на тлі масових протестів у країні.

Окрім Halyk bank впали також акції місцевого фінтех-гіганта Kaspi. За день папери компанії на біржі втратили 30% від вартості на тлі протестів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X