Авіакомпанії скасовують рейси до Казахстану, місцева Air Astana призупиняє польоти через відсутність інтернету
На тлі масових протестів у Казахстані аеропорти та авіакомпанії почали скасовувати рейси до країни.
На тлі масових протестів у Казахстані міжнародний аеропорт Бориспіль скасував рейси до Алмати на 6 січня, але планує виконати рейс до аеропорту Нур-Султан. Про це пише Liga.net із посиланням на аеропорт.
В авіакомпанії Міжнародні авіалінії України зазначили, що не літають до Казахстану з 2018 року. Водночас український лоукостер Sky up планував розпочати польоти лише у березні 2022 року.
У свою чергу, казахстанська авіакомпанія Air Astana скасувала всі рейси до 7 січня через відсутність інтернету, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на представника компанії Тлека Набіжанули.
За словами Набіжанули, рейси скасовані « До 7 січня 14:00 у зв'язку з відсутністю інтернету, який необхідний для проведення інженерних перевірок та запису при підготовці літаків до польотів».
Крім того, про припинення рейсів до Казахстану заявили найбільший авіаконцерн Європи Lufthansa, передає Reuters. Російський Аерофлот також скасовував рейси в Алмати, Нур-Султан та Актау, пише РБК.
Раніше повідомлялося, що ввечері в середу, 5 січня, група українців не змогла вилетіти з охопленого протестами Казахстану рейсом Алмати – Київ через припинення роботи аеропорту.
У перші дні січня 2022 року Казахстан охопили масові протести: вони почалися як акції проти підвищення цін на газ, але швидко перетворилися на демонстрації з політичними гаслами. Влада країни відреагувала масовими затриманнями демонстрантів, силовими заходами, інтернет-блокадою та режимом НП у регіонах, що бунтують.
Ситуація розвивається стрімко: на третю добу акцій в Алмати та Алматинській області, Нур-Султані та Мангістауській області Казахстану заборонили мітинги та ввели комендантську годину, почалися зіткнення із застосуванням світло-шумових гранат, а уряд відправили у відставку.
ОДКБ оголосили про рішення ввести війська до Казахстану. У заяві голови ради ОДКБ, прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна йдеться, що таке рішення ухвалили « через загрозу національній безпеці та суверенітету, спричиненій, зокрема, втручанням ззовні».