Прорив у рейтингу простоти сплати податків, заборона на видобуток газу Новинському та інші головні новини бізнесу

21 листопада 2017, 19:28
ТОП головних новин українського бізнесу за 21 листопада від НВ Бізнес

1 Україна піднялася у рейтингу простоти сплати податків

Україна досягла істотного прогресу, піднявшись майже вдвічі у рейтингу простоти сплати податків – із 84-ї до 43-ї позиції серед 190 країн-учасниць за результатами 2016 року.

Відео дня

Відзначимо, що загальне податкове навантаження в Україні становить 37,8%, в Європейському Союзі - 40,5%, тоді як загальний світовий показник - 39,6%. Позитивний тренд Україна показує відносно кількості податкових платежів на рік - їх п'ять, при середньому показнику у світі - 24, в ЄС - 12.

Також слід зазначити, що за індексом пост-подачі український показник досяг 85,95 при загальному світовому у 59,51 і європейському - 81,6.

2 Компанії Новинського заборонили видобуток газу

Газовидобувна компанія Укргазвидобуток, яка входить у Смарт-холдинг Вадима Новинського, зупинила роботу.

Причиною зупинки видобутку у компанії назвали, отримання повідомлення про призупинення дії спецдозволу на користування надрами від Державної служби геології та надр України (Держгеонадра).

3 Держструктури запланували майже 30 тисяч перевірок для бізнесу

Державні структури запланували масові перевірки бізнесу у 2018 році.

Так, у наступному році передбачено 27,1 тисяч перевірок. Найбільше перевірок заплановано від служби з надзвичайних ситуацій, служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів, служби з праці.

По галузях лідирують сільське господарство і установи охорони здоров'я.

4 В Україні сповільнилося падіння ставок по депозитах

Середні процентні ставки по банківських вкладах у гривні незначно знизилися. А ось ставки по депозитах у доларах і євро не зазнали змін.

Так, середня процентна ставка у гривні виросла за депозитами на період від 6 до 12 місяців (на 0,01 п.п. до 12,13%). Середня процентна ставка у доларах США для безстрокових заощаджень становить 1,02% річних. Середня процентна ставка в євро для безстрокових заощаджень становить 0,67% річних.

5 Вищий суд встав на сторону Суркісів у справі проти НБУ

Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність визнання футбольного клубу Динамо (Київ), що належить братам Григорію та Ігорю Суркісам, пов'язаною особою з націоналізованим Приватбанком.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не має права визначати зв'язаність осіб виключно на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону Про банки і банківську діяльність без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій.

Суд також вирішив, що керівник Динамо не відповідає ознакам пов'язаної з банком особи, а роздруківка з сайту телеканалу ТЕТ про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо NV
X