Прокуратура Криму перевірить причетність української компанії до будівництва Керченського мосту

11 жовтня 2018, 09:11

Прокуратура Автономної Республіки Крим проводить перевірку причетності українських та іноземних компаній до будівництва Керченського мосту.

Про це повідомив голова відомства Гюндуз Мамедов, пише Крим.Реалії.

"Ми за цим фактом відкрили кримінальне провадження і встановлюємо ці факти. Також у нас є кримінальне провадження за фактом будівництва Керченського мосту. Це будівництво завдає істотної шкоди екології", – сказав він.

Відео дня

Голова відомства зазначив, що прокуратура підготувала низку клопотань щодо надання міжнародної правової допомоги для встановлення причетності іноземних компаній до будівництва цього мосту, і ці запити вже направлені низці європейський країн.

Нагадаємо, що Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки разом зі Службою безпеки викрили факти протиправного постачання до Росії матеріалів, які використовувались для будівництва Керченського мосту.

Зазначимо, що 13 травня в Керчі запустили автомобілі шляхопроводом до мосту в окупований Крим.


Нагадаємо, що 27 серпня 2017 року у Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського моста Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Пізніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів заявив, що будівництво Керченського моста в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами.

У Мінінфраструктури заявляли про те, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченський міст.

Міністерство закордонних справ України також направило РФ ноту в зв'язку з одностороннім рішенням Москви обмежити рух суден через Керченську протоку.

Крім того, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що будівництво Керченського моста погіршить логістику Азовського регіону і призведе до збитків портів Маріуполь і Бердянськ.

Він також зазначив, що зупинити незаконне будівництво Керченського моста можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України і додаткових санкцій проти Росії.

Президент України Петро Порошенко віддав доручення направити в суд позов щодо Російської Федерації через будівництво Керченського моста.

Крім того, у жовтні минулого року Адміністрація морпортів повідомила про зниження на третину вантажопотоку в Бердянському морпорту через будівництво моста через Керченську протоку.

12 грудня Україна почала експертизу будівництва Росією Керченського моста. Пізніше Омелян заявляв, що Україна готує санкції для компаній, причетних до будівництва моста.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X