Reuters максимально знизив прогноз рівня цін на нафту в 2016 році

29 січня 2016, 18:16
Консенсус-прогноз Reuters по цінам на нафту у 2016 році знизився на $10 в порівнянні з минулим місяцем, передає РБК

Зокрема, опитування 29 економістів і аналітиків показало, що вартість марки Brent в середньому складе $42,5/бар., а для марки WTI зниження складе $8, до середньорічного рівня в $41/бар. Це стало максимальним зниженням щомісячного прогнозу агенції з січня минулого року, при цьому, прогноз зменшується восьмий місяць поспіль.

Відео дня

Вказується, що середні ціни на барель Brent становили в 2015 році $54, а з початку січня впали ще на 9%.,котирування в поточному році опускалися нижче $30/бар. до мінімумів 2003 року.

За оцінкою аналітиків, в першому кварталі поточного року середня ціна ф'ючерсів марки Brent складе $34,4/бар, а американської нафти WTI - $33,2/бар.

Агентство відзначає, що поки мінімальний середньорічний прогноз для марки Brent видав банк, оцінивши його вартість в $31,25/бар. Standard Chartered виявився найоптимістичнішими з максимальною оцінкою в $63/бар.

Причиною падіння ринку нафти є його перенасичення пропозицією і небажанням провідних світових експортерів знижувати рівень видобутку.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Саудівська Аравія запропонувала Росії скоротити видобуток нафти на 5% (трохи більше 0,5 млн барелів на добу). У свою чергу, міністр енергетики Росії Олександр Новак підтвердив готовність країни до переговорів для зниження видобутку нафти з метою стабілізації ринку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X