Газ цього літа буде коштувати дорожче, ніж рік тому. Тарифи на тепло і гарячу воду зростатимуть — прогноз НБУ

23 квітня 2021, 15:49

Цього літа газ буде коштувати в два рази дорожче, ніж рік тому. Тарифи на тепло і гарячу воду зростуть через зростання мінімальної зарплати та інших виробничих витрат.

Згідно з прогнозом Національного банку України влітку 2021 року вартість природного газу буде в два рази вище, ніж в аналогічний період минулого року. Про це йдеться в інфляційних звіті НБУ за квітень 2021 року.

Відео дня

«Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищить цінові мінімуми торішнього літа. Тому внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в II кварталі », - очікують в НБУ.

У той же час в Нацбанку вважають, що до кінця року ціни на газ встановляться на рівні показників аналогічного періоду минулого року. Очікується, що це відбудеться завдяки поступовому зниженню ціни газу на європейських газових хабах протягом року і посилення конкуренції на внутрішньому ринку.

Також в НБУ очікують підвищення тарифів на опалення і гарячу воду в 2021 році.

«Тарифи на опалення і гаряче водопостачання будуть підвищуватися, оскільки вони не коректувалися в 2020 році, незважаючи на подорожчання газу і зростання витрат на оплату праці», - йдеться в прогнозі.

Подорожчання тарифів в Нацбанку пояснюють зростанням заробітних плат в сфері ЖКГ (За рахунок підвищення мінімальної зарплати), а також інших виробничих витрат.

Нагадаємо, що 5 березня НКРЕКУ виступила за введення річного тарифу на газ для населення з 1 травня цього року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X