Проект Північний потік - 2 опинився у небезпеці

19 жовтня 2017, 17:20
Польща хоче відсторонити Газпром від управління трубою і змусити качати чужий газ

Про це повідомляють Ведомости.

Як повідомляє видання, Міністерство закордонних справ Польщі підготувало юридичний висновок про регулювання морської частини газопроводу Північний потік-2.

Відео дня

Згідно з ним, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові. Документ переданий представникам Єврокомісії.

Польща вважає, що морська частина Північного потоку-2 підпадає під регулювання Третього енергопакету. Територіальні води країн - учасниць ЄС - Данії та Німеччини, через які пройде труба, є "внутрішньою частиною території Євросоюзу", йдеться у висновку МЗС Польщі.

Частина газопроводу також буде прокладена у виключній економічній зоні Фінляндії і Швеції. Але видача дозволу на будівництво труби накладає на країну "зобов'язання щодо застосування всіх відповідних норм законодавства ЄС".

Нарешті, прецедентне право ЄС дає Єврокомісії підстави для екстериторіального поширення норм європейського енергетичного законодавства на весь газопровід цілком, включаючи його російські підводний і навіть наземний ділянки, йдеться в документі.

Чинне європейське енергетичне законодавство, відоме як Третій енергопакет, було прийнято в 2009 році. Його ключові вимоги щодо газотранспортної інфраструктури включають поділ функцій постачальника та транзитера газу, а також забезпечення доступу до труби третіх сторін.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X