Трохи пригальмувавши. Як авторинок України став одним із найстійкіших у Європі та які авто розкуповують українці

12 грудня 2020, 09:40
НВ Преміум

Навіть коронакриза не змусила українців відмовитися від придбання нових машин — ринок скоротився лише на 4%, що трохи нижче, ніж падіння національного ВВП, і набагато менше ніж провал автопродажів у Європі, пише журнал НВ.

К иянка Наталія Драб, викладачка іноземних мов і доцентка одного зі столичних вишів, у розпал літа й пандемії придбала новеньку гібридну Toyota RAV4. «Ми замовили раніше, вона до нас їхала довго», — розповідає вона.

Відео дня

«Економічна й дуже тиха — можеш у дворі їхати, і ніхто не чує. Немає звуку мотора — машина бере бензин тільки тоді, коли ти газуєш, а так — на електриці», — пояснює свій вибір Драб. Її привабила і легкість, з якою кросовер набирає швидкість, а також безліч встановлених у ньому засобів захисту водія і пасажирів.

Власниця нового Toyota RAV4 майже ідеально збігається з портретом типового українця, котрий придбав у 2020-му автомобіль із конвеєра. За даними інформаційно-аналітичної групи Auto-Consulting, за 11 місяців року найбільше «нульових» машин у країні купили саме в Києві — 24,7 тис., а RAV4 — одна з найпопулярніших моделей серед українців: 4976 проданих автомобілів. Це всього на два авто менше, ніж у лідера — французько-румунського демократичного кросовера Renault Duster, який приблизно наполовину дешевший, ніж свій головний конкурент.

Не випадково й те, що Драб купила кросовер (SUV) — автомобіль із підвищеним кліренсом і можливістю мати повний привод: саме таким віддають перевагу співвітчизники, коли йдеться про придбання нової машини. За даними все того ж Auto-Consulting, частка кросоверів у загальній структурі продажів становить уже 70% проти минулорічних 65%.

Наші дороги не в найкращому стані, адже їх далеко не повністю охопило «велике будівництво», пояснює Віталій Дробілко, фахівець із логістики з Вишгорода. Сам він нещодавно змінив компактний SUV Suzuki SX4 на просторіший кросовер Subaru Forester. Високий кліренс, надійна підвіска і добра прохідність переконали покупця, що навіть на українських дорогах він зможе на ньому безпечно пересуватися. «Універсальна сімейна машина для поїздок як у місті, так і за містом», — вважає Дробілко.

За майже повний коронавірусний рік співвітчизники встигли витратити в автосалонах 68,7 млрд грн. Більшість цих грошей вони, як і торік, віддали за машини середнього цінового сегмента — вартістю приблизно в 500 тис. грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X