Продаж банку Михайлівський фіктивний – НБУ

2 листопада 2016, 17:51
У Національному банку України вважають, що угода з продажу банку Михайлівський може бути фіктивною

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

"Власник банку Михайлівський Віктор Поліщук нібито продав свої частки в Екосіпан (компанія, через яку він володів банком) 11 фізичним особам. Ці особи ніколи не подавали документів в НБУ для спільного придбання істотної участі. Частки кожного з "покупців" - менше 9,9%. Всі договори датовані 19 травня 2016 року", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відзначається, що договори купівлі-продажу надійшли в НБУ тільки через три дні після віднесення банку до категорії неплатоспроможних - 26 травня 2016 року.

"Це одинадцять однакових договорів на дві сторінки кожен, укладені з покупцями - фізичними особами, ніякої інформацією про які регулятор не володіє, крім паспортних даних та місця проживання", - повідомив регулятор.

При цьому в НБУ зазначили, що анализ договорів, їх змісту може свідчити про відсутність реального економічного змісту і фіктивності цих угод. Наприклад, ціна покупки часток в 9-15 разів (в залежності від договору) нижче номінальної вартості.

"Більше того, у регулятора немає відомостей про реальні розрахунки за такими договорами та джерел походження коштів у покупців для оплати часткою", - повідомляє прес-служба.

Показати ще новини
Радіо NV
X