Проданий Абрамовичем рудник в Україні збільшив збиток у 7,5 рази

27 квітня 2018, 08:15

Рудник Суха Балка в Кривому Розі, викуплений Олександром Ярославським у російського олігарха Романа Абрамовича, за підсумками 2017 року наростив чистий збиток в 7,5 рази порівняно з 2016 роком - до 1,2 млрд грн з 157,3 млн грн.

Про це йдеться в річному звіті підприємства, передає Інтерфакс-Україна.

Водночас, за підсумками року Суха Балка збільшила чистий дохід на 28% - до 4,4 млрд грн з 3,4 млрд грн. На кінець 2017 року нерозподілений прибуток компанії становив 1,6 млрд грн.

Відео дня

Компанія скоротила виробництво товарної залізної руди на 2% - до 2,5 млн тонн.


Рудник Суха Балка - одне з провідних підприємств гірничодобувної галузі в Україні. Спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом. До складу рудника входять шахти Ювілейна та ім.Фрунзе.


До недавнього часу у Evraz Романа Абрамовича в Україні було три активу: Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського, Южкокс і Суха Балка в Кривому Розі.

Однак у травні 2017 року Evraz Group SA підписала угоду про продаж Kadish Limited (головна компанія Євраз Суха Балка) компанії Berklemond Investments Ltd, яка входить до складу DCH Group Ярославського.

Ціна продажу Євраз-Суха Балка склала $110 млн без урахування боргу. При цьому Абрамович втратив півмільярда доларів від угоди з Ярославським. Зокрема Evraz заявила про втрату $586 млн

Також Evraz ще влітку минулого року почав розглядати можливість продажу Євраз Южкокса в Україні. Уже в грудні Evraz перевів акції останньої з нідерландської компанії Palmrose BV, яка є її 100% "дочкою", на кіпрську компанію Dashuria Ltd (підконтрольна Evraz, згідно з інформацією на сайті групи).

Крім того, в кінці вересня 2017 року компанія Металотехніка в Кривому Розі, яка входила в групу Evraz і володіла 25,8% акцій Південного гірничо-збагачувального комбінату (Кривий Ріг), вийшла зі складу акціонерів підприємства.

Показати ще новини
Радіо NV
X