Затор у Суецькому каналі. Влада Єгипту вимагатиме $1 млрд компенсації
Влада Єгипту вимагатиме $1 млрд компенсації за затор в Суецькому каналі. Якщо питання не вдасться вирішити мирним шляхом, справа може дійти до суду, а контейнеровоз Ever Given не зможе покинути Велике Гірке озеро на північ від каналу.
Влада Єгипту може вимагати понад $1 млрд компенсації за ліквідацію затору в Суецькому каналі, спричиненого контейнеровозом Ever Given, що сів на мілину. Відповідну заяву зробив голова Управління Суецького каналу (SCA) Усама Рабі, пише CNBC.
Рабі заявив, що розмір компенсації визначено, виходячи з втрат доходу каналу за час припинення його роботи, вартості обладнання та машин, які використовувалися для зняття судна з мілини, і оплати роботи 800 рятувальників.
«Ми попросимо пристойну суму», — заявив Рабі не уточнюючи, хто саме зобов’язаний буде заплатити.
Також він наголосив, що судно Ever Given вдалося зняти з мілини без будь-яких серйозних пошкоджень або втрат, хоча «корабель міг бути втрачений».
Рабі висловив надію, що угоду про компенсацію може бути досягнуто «через два або три дні». В іншому випадку Єгипет може затримати судно Ever Given у Великому Гіркому озері на північ від Суецького каналу, де воно зараз проходить технічне обслуговування.
«Ми могли б домовитися про певну компенсацію, або справа дійде до суду», — заявив він.
Як зазначає CNBC, затор в Суецькому каналі привернув увагу до непрозорих відносин у судноплавстві. Так, контейнеровоз Ever Given, що потрапив в аварію, належить японській компанії, зафрахтований тайванською, був у керуванні німецьких операторів, плавав з екіпажем з громадян Індії, зареєстрований в Панамі і слідував транзитом через Єгипет.
Наразі слідчі шукають нові докази щодо причин, з яких контейнеровоз Ever Given сів на мілину в Суецькому каналі. Слідчі планують вивчити записи чорних скриньок. Попри те, що офіційною причиною аварії вважається сильний вітер, розслідується також можливість людських або технічних помилок.
Нагадаємо, що 23 березня гігантський контейнеровоз Ever Given сів на мілину в Суецькому каналі, перекривши один з найбільш завантажених морських торговельних шляхів в світі.
Так як судно заблокувало рух, щодня через канал не могли пройти товари на суму 9,6 млрд доларів.
27 березня судно вперше вдалося трохи зрушити з місця, а вранці 29 березня його зняли з мілини.