Призначення Смілянського гендиректором Укрпошти опротестовано в суді

17 серпня 2016, 17:21
1435
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Єгор Бондаренко

Ігор Смілянський переконаний, що переміг чесно у боротьбі за крісло гендиректора Укрпошти

Невідомий позивач вважає, що конкурс на визначення керівника найбільшого поштового оператора Кабмін провів з порушеннями

Окружний адміністративний суд Києва 9 серпня прийняв позов від невідомої сторони, яка оскаржила результати конкурсу на посаду керівника Укрпошти. Позивач вимагає скасувати постанову Кабміну №283-р від 20 квітня 2016 року, якою уряд затвердив гендиректором Укрпошти Ігоря Смілянського. Відповідачами у справі, перше слухання якої відбудеться 1 вересня, виступлять Міністерство інфраструктури, Кабінет міністрів і Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Генеральний директор Ігор Смілянський заявив НВ Бізнес, що він уже знає про цей позов і здогадується, хто може за ним стояти, але не хоче спекулювати. "Я вже казав і скажу ще раз, що виграв конкурс чесно. Готовий навіть пройти детектор брехні, щоби доказати це", - зазначив він.

Виникнення судового позову Смілянський пов’язав зі спробами "стримати реформи і зупинити виявлення проблем минулого". За його словами, нова команда продовжує працювати. "Юристи будуть проводити всю необхідну роботу, щоби в суді доказати правоту мого призначення", - підкресли гендиректор Укрпошти.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян назвав появу згаданого судового позову спробою рейдерства. "Я спільно зі Смілянським вживаємо всіх заходів для відстоювання права держави призначати незалежних менеджерів державних підприємств, завдяки яким кошти компаній повертаються з тіні і працюють на країну і кожного платника податків, а не зграї корумпованих осіб. Вважаю це спробою рейдерства з боку тих осіб, які не зацікавлені в прозорій роботі Укрпошти", - підкреслив він.

Ігор Ткачук, який виконував обов’язки гендиректора до призначення Смілянського, запевнив НВ Бізнес, що не має відношення до згаданого позову. Він повідомив, що зараз, як і Смілянский, перебуває у відпустці, після якої не виключено, що залишить підприємство. Ткачук категорично відмовився висловлювати свою думку щодо позову, заявивши: "Головне, щоби новий керівник Укрпошти показав результат".

Адвокат і генеральний директор Axon Partners Дмитро Гадомськийзаявив, що на перший погляд ця історія виглядає як звичайне зловживання правом на судове оскарження. На його думку, якщо позивач виграє справу, то потрібно буде оголошувати новий конкурс. У такому разі рішення Смілянського та його нової команди залишатимуться в силі, поки їх не оскаржать у суді.

Конкурс із відбору кандидата на посаду гендиректора Укрпошти, в якому переміг Смілянський, був уже третім – попередні два були заблоковані в судах. Ігор Ткачук, який з грудня 2014 року працював в.о. генерального директора Укрпошти, взяв участь у другому і програв. За неофіційними даними, тоді конкурс заблокувало оточення Ткачука, щоби той зміг залишитися на чолі найбільшого поштового оператора України.

Вибір редакції

Food&Drink

Сьогодні, 19:14

article_img
Морепродукти і національна кухня. Головні тренди українського ресторанного ринку
Food&Drink

Сьогодні, 18:08

article_img
Як мінімум кожен п'ятий український ресторан гідний мішленівської зірки - гастроблогер
Політика

Сьогодні, 14:24

article_img
Прозорі стіни та молодь. НВ побувало у передвиборчому штабі Зеленського

Головне

Політика

Сьогодні, 14:24

article_img
Прозорі стіни та молодь. НВ побувало у передвиборчому штабі Зеленського
Країни

Сьогодні, 13:00

article_img
Масове отруєння алкоголем в Індії: кількість жертв зросла до 89
Події

Сьогодні, 15:58

article_img
"Наповал всіх!". У Волинській області священик УПЦ МП вночі стріляв у односельців – ЗМІ