Глава Нафтогазу заявив, що Київ купив газ для ТЕЦ за завищеною ціною

2 серпня 2018, 12:23

Столична влада закупили газ у компанії Укрнафтобуріння за ціною, що перевищує комерційну ціну Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України.

Про це написав глава НАК Андрій Коболєв на своїй Facebook-сторінці.

"Київська влада купила газ для ТЕЦ-5 у приватної структури. Купила дорожче комерційної ціни Нафтогазу на серпень. І значно дорожче ціни за спеціальними зобов'язаннями... Не виключаю, що вся ця історія була штучно створена з дуже простою метою - купувати газ у приватних структур по завищеними цінами ", - написав він.

Відео дня

Згідно прейскуранту Нафтогазу на серпень, компанія відпускає паливо у комерційному сегменті за ціною 10 тис. 130,4 грн за тис. куб. м (при передоплаті) і по 11 тис. 83,2 грн за тис. куб. м (при оплаті по закінченню або протягом періоду відбору газу).

Раніше повідомлялося, що КМДА закупила газ для забезпечення роботи ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 у приватних компаній.

Нагадаємо, що 1 травня цього року закінчився договір міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому підкреслюють, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

19 липня Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ Київтеплоенерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X