Приватизацію ОПЗ згортають, а головою стане екс-помічник Кононенко – ЗМІ

13 грудня 2016, 18:30
Готується план згортання приватизації Одеського припортового заводу і зміни керівництва підприємства, повідомило ЕП джерело, близьке до керівництва Фонду державного майна

За словами джерела, зараз готується план згортання приватизації ОПЗ або її "перенесення на кращі часи". Він каже, що остаточне рішення було прийнято на вихідних під час зустрічі "на вищому рівні".

Відео дня

"Далі буде тільки гірше. Наступним кроком буде зміна керівництва заводу. Навіть вже відомо, що очолить його Державін (Володимир Державін, заступник голови Фонду держмайна), а ви знаєте, чия це людина", - заявив він.

Джерело каже, що можливі два варіанти і обидва вони припускають заробляння на збитках підприємства.

"Перший - буде оголошено відкритий конкурс для визначення постачальника газу на завод, який може виграти чергова Antra. На завод буде заганятися газ за завищеними цінами, який буде оплачуватися, швидше за все, за рахунок кредитування державних банків", - зазначає співрозмовник.

"Другий варіант - створюється один ексклюзивний постачальник, який виводиться за межі всяких ембарго. І цьому постачальнику дозволяється ввозити дешевий імпортний газ, щоб врятувати флагман української економіки", - додає він.

Також співрозмовник підкреслив, що міжнародним фінансовим інституціям, в тому числі представникам МВФ і ЄБРР вже відомі майбутні плани української влади щодо ОПЗ.

Як відомо, Володимир Державін був помічником народного депутата БПП Ігоря Кононенка на громадських засадах, до призначення заступником голови Фонду держмайна.

У Фонді на питання НВ Бізнес не змогли ні підтвердити, ні спростувати інформацію про згортання приватизації. При цьому зазначили, що зараз опрацьовуються різні варіанти, що далі буде з ОПЗ. Ці варіанти будуть представлені на розгляд Кабміну на засіданні 21 грудня.

Нагадаємо, що Фонд державного майна України після закінчення строку подання не отримав жодної заявки на участь в конкурсі з продажу 99,567% Одеського припортового заводу.

Раніше стало відомо, що група DCH Олександра Ярославського відмовилася від участі в конкурсі після отримання додаткової інформації про фінансово-господарську діяльність ОПЗ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X