Приватизацію ОПЗ затягнули борги - глава ФДМ

6 червня 2018, 15:20

Голова Фонду державного майна (ФДМ) Віталій Трубаров вважає, що приватизація Одеського припортового заводу (ОПЗ) затягувалася у зв'язку з боргами підприємства.

Про це він заявив в ефірі Радіо НВ.

При цьому, він додав, що мова йде не про суму заборгованості, а про те кому підприємство заборгувало.

Крім того, голова ФДМ зазначив, що по боргах справи розглядалися у Міжнародних інстанціях і цифри уже закріплені.

Відео дня

За його словами, у зв'язку з цим, комісія Кабінету міністрів провела засідання, на якому були присутні міжнародні експерти.

"Ми довгий час не знали, як вийти з цієї ситуації, щоб і політично зберегти обличчя, і щоб підприємство було продано на конкурентних засадах, і не в одні руки. Ми прийняли рішення по приватизації цього підприємства із залученням міжнародних радників. Підприємство досить привабливе, але потрібно дуже грамотно підійти до процедури його приватизації ", - додав він.

Нагадаємо, що Україна в 2016 році двічі виставляла ОПЗ на продаж: спочатку в липні за стартовою ціною 13,2 млрд грн, а потім в грудні за зниженою ціною 5,2 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

Нова стартова ціна ОПЗ під час приватизації становитиме еквівалент $54 млн (близько 1,4 млрд грн за поточним курсом). Це в 10 разів нижче від початкової ціни продажу.

Наприкінці квітня ОПЗ повністю зупинив роботу через припинення постачання газу на підприємство.

4 червня Тубар заявляв, що ОПЗ буде приватизований із залученням радника по новому закону Про приватизацію державного та комунального майна, який був прийнятий Верховною Радою в січні цього року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X