Данилов заперечує наявність причин для «особливого занепокоєння» через суд із китайськими інвесторами Мотор Січ на $4,5 млрд

30 грудня 2021, 20:34

Секретар РНБО вважає надійними позиції України в арбітражі з китайськими інвесторами Мотор Січ на $4,5 млрд.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов надійними позиції України в арбітражі на $4,5 млрд, ініційованому китайськими інвесторами ПАТ Мотор Січ.

Відео дня

Про це він заявив у ході брифінгу за підсумками засідання РНБО, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ще раз наголошую, що ми тут особливо не турбуємося із цього приводу», - заявив Данилов.

Секретар РНБО пояснив свою позицію тим, що є розуміння того, «які були інвестиції, на які вони (покупці — ред.) посилаються» і яке відношення до цього має Китай.

« Хто ці люди, які купували акції? Ми саме з цього моменту починатимемо. … Як це відбувалося, де вони брали гроші, коли вони платили на офшори на купівлю цих акцій», – додав Данилов.

Також він додав, що Україна вважає однією з цілей купівлі акцій Мотор-Січі була спроба країн-сусідів. " забрати технології".

" Там є слід певних наших сусідів, які мали велике бажання забрати ті технології, які є у нашої держави з виробництва безпосередньо двигунів, що виробляються на нашій Мотор-Січі", - заявив Данилов.

Нагадаємо, що 5 грудня китайські інвестори ПАТ Мотор Cіч поінформували український уряд про своє звернення до міжнародного арбітражу проти держави Україна.

Їхні інтереси в інвестиційній суперечці з метою стягнення з держави Україна збитків у розмірі $3,5 млрд представлятимуть міжнародні юридичні компанії WilmerHale, DLA Piper та Bird & Bird.

У листопаді цього року китайська Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment заявила про подання позову проти України до Постійного арбітражного суду в Гаазі, в якому вона вимагає $4,5 млрд.

Про те, що DCH Ярославського розвиватиме Мотор Січ спільно з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited, стало відомо 5 серпня 2020 року.

Секретар РНБО Олексій Данилов 11 березня 2021 року заявив, що Мотор Січ буде повернуто українському народові.

СБУ 20 березня повідомила, що Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на цілісний майновий комплекс компанії та вирішив передати майно та 100% акцій в управління Нацагентству з розшуку та менеджменту активів ( АРМА) для подальшої передачі державного керуючого. У такій ролі запропонував себе держконцерн Укроборонпром.

Представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, у свою чергу, заявляв, що Китай вимагає від України захищати законні інтереси китайських інвесторів у зв'язку з рішенням про націоналізацію підприємства Мотор Січ, понад 50% акцій якого належить китайським компаніям.

У СБУ вважають незаконною приватизацію Мотор Січ, зокрема через визначення вартості її майна без урахування індексації майна, проведення якої було передбачено нормами Кабміну.

Мотор Січ - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію у понад 100 країн світу. 2020 року Мотор Січ отримала 906,65 млн грн чистого прибутку проти 703,18 млн грн чистого збитку у 2019-му.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X