Приватбанку відмовили у стягненні з телекомпанії Коломойського застави на €1,6 млн

16 лютого 2018, 15:03

Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити скаргу Приватбанку і залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року, яким банку було відмовлено у задоволенні позову до іноземного підприємства 1+1 Продакшн, яке входить в 1+1 медіа і є одним з акціонерів телеканалу 1+1 про стягнення на предмет застави на €1,6 млн (46,6 млн грн).

Про це свідчить рішення суду від 17 січня, передає Finbalance.

У судових матеріалах йдеться, що Приватбанк у 2015 році надав дві гарантії для кіпрської компанії TV Media Planet Limited по її фінансовими зобов'язаннями на зазначену суму перед UEFA (Союз європейських футбольних асоціацій).

Відео дня

Відзначається, що ці зобов'язання виникли у результаті отримання від UEFA телевізійних прав на трансляцію матчів футбольних єврокубків каналами медіахолдингу 1 + 1. В умовах договору говориться, що гарантії діяли до 20 грудня 2016 року.

При цьому компанія 1+1 Продакшн надала у заставу для Приватбанку (як забезпечення зобов'язань TV Media Planet Limited за гарантіями) майно, яке знаходиться за адресою: Київ, вул. Фрунзе, 23.

У Приватбанку відзначають, що у грудні 2016 роки (вже після введення в нього тимчасової адміністрації) він отримав від UEFA два вимоги платежу від 13 грудня 2016 року по гарантіях на €1,6 млн.

Разом з тим суд першої інстанції визнав, що Приватбанк не надав доказів того, що зробив платежі на користь UEFA, у результаті чого у банку могло виникнути право вимоги до 1+1 Продакшн як заставодавця за зобов'язаннями TV Media Planet Limited перед Приватбанком.

Крім того, суд звернув увагу, що відповідно до підписаних договорів, гарантія втрачає силу не пізніше ніж 20 грудня 2016 року. Оскільки в цей час у банку працювала тимчасова адміністрація, то, згідно з висновками суду, навіть у разі отримання коштів від TV Media Planet Limited Приватбанк у силу законодавчих обмежень не повинен був здійснювати платіж на користь UEFA.

Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу 1+1 (Телерадіокомпанія Студія 1+1) документам, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2016 року був Ігор Коломойський (на той момент він опосередковано володів 57,5% каналу), а власником істотної частки - Ігор Суркіс (опосередковано володів 24,6% телеканалу).


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ще Приватбанк на 38,6 млрд грн.

Національний банк відзначає, що при проведенні докапіталізації Приватбанку не знадобиться монетизація облігацій внутрішньої державної позики.

За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X