Приватбанку відмовили у блокуванні стягнення мільярда на користь Суркісів

20 грудня 2017, 13:37
Приватбанк не зміг заблокувати у Вищому адміністративному суді (ВАСУ) стягнення 1 млрд грн на користь сім'ї Суркісів

Про це повідомляється в ухвалі ВАСУ від 14 грудня, передають Українські Новини.

У суді вважають, що сам по собі факт відкриття виконавчого провадження не може служити безумовною підставою для призупинення виконання судових рішень, а наявність у позивачів заборгованості перед банком не пов'язана з обставинами даної справи і не може бути врахована.

Відео дня

У свою чергу, у Приватбанк заявляли, що це стягнення може завдати шкоди державним інтересам та мати негативні наслідки для всієї банківської системи України.

Також зазначається, що банк просив врахувати, що стягнення коштів може затруднити чи взагалі унеможливити повернення цих коштів у Приватбанк у разі прийняття судом касаційної інстанції рішення про їх скасування.

Також Приватбанк посилався на те, що Суркіси і Динамо Київ мають перед ним заборгованість.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави у капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

Також суд Києва вирішив стягнути з Приватбанку на користь А-банку, що належить братам Суркісам, списані при націоналізації 364 млн грн.

При цьому, на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис і €7,8 тис.

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору у касаційній інстанції.

Пізніше Виконавча служба відкрила провадження про стягнення з Приватбанку коштів на користь Суркісів.

11 грудня у Приватбанку заявили про можливе залучення державних грошей для виплати Суркісам.

Пізніше у НБУ підтвердили можливість рефінансування Приватбанку при виконанні судових рішень щодо скасування bail-in.

Показати ще новини
Радіо НВ
X