Приватбанку може знадобитися докапіталізація ще на 28 млрд через Кримські та Кіпрські активи

2 лютого 2017, 16:05
Голова правління Приватбанку Олександр Шлапак припускає необхідність проведення чергової капіталізації фінустанови після аудиту компанією EY його капіталу в рамках закону Про гарантування вкладів фізичних осіб, передає Інтерфакс-Україна

"Кіпрські активи (філія PrivatBank Cyprus international banking unit) не були враховані в операції bail-in, та не були враховані, коли розраховувалася необхідність вливання в капітал Приватбанку 116 млрд грн. Якщо буде встановлено, що на кіпрській філії Приватбанку були кредити, аналогічні тим, за якими формувалися резерви, то нам доведеться з ними щось робити", - сказав він.

Відео дня

Невирішеною, за словами Шлапака, є також ситуація із зобов'язаннями кримського відділення Приватбанку.

"Зараз необхідно повертати людям кошти, які втрачені в Криму, при тому, що сам Приватбанк втратив в Криму активів на 13 млрд грн. Активів, за рахунок яких ми могли б виконувати зобов'язання, у нас поки немає. Відповідно, ми думаємо над тим, як вирішити це питання", - сказав він.

Голова правління не виключає, що для вирішення цих питань доведеться вносити додатковий капітал у банк.

"У нас коштів на це немає. Активів кримських також немає. Таким чином, зазначені питання можна вирішити виключно за рахунок докапіталізації банку, як це зробили з Ощадбанком і Укргазбанком, де уряд докапіталізував банки на суму втрачених в Криму активів. Ми підготували відповідний лист Мінфіну", - сказав Шлапак.

Він попередньо оцінив суму необхідної докапіталізації у 28 млрд грн, у тому числі 14 млрд грн з кримським зобов'язаннями і приблизно стільки ж за кіпрським.

У той же час він зазначив, що точна сума буде визначена новопризначеним аудитором банку – компанією EY після аудиту капіталу фінустанови в рамках закону Про гарантування вкладів фізичних осіб.


Нагадаємо, що Кабмін 19 грудня затвердив, що Мінфін у межах націоналізації Приватбанку викупить акції у повному обсязі за 1 грн.

Відповідно Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), який ввів тимчасову адміністрацію в банк, 21 грудня збільшив його статутний капітал на 29,4 млрд грн – до 50 млрд 694,751 млн грн за рахунок додаткової емісії акцій.

Після того, як всі акції Приватбанку були продані державі, Мінфін в кінці 2016 року докапіталізував Приватбанк ще на 107 млрд грн шляхом викупу у нього акцій нової додаткової емісії за рахунок облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Спочатку міністерство планувало випуск для цих цілей ОВДП на суму до 116,8 млрд грн. Остаточний обсяг докапіталізації і відповідно емісії ОВДП був визначений з урахуванням мінімальної потреби в капіталі, розрахованої Нацбанком.

Показати ще новини
Радіо НВ
X