Приватбанк збільшив свій статутний капітал

21 грудня 2016, 19:39
Статутний капітал націоналізованого Приватбанку збільшено на 29,438 млрд гривень – до 50,694 млрд гривень

Відповідні дані наведені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, пише Інтерфакс-Україна.

Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вирішив збільшити статутний капітал Приватбанку на 35,941 млрд грн шляхом приватного розміщення додаткових 128 млн 359,003 тис. акцій існуючою номінальною вартістю 280 грн.

Відео дня

Як повідомив на своїй Facebook-сторінці фінансовий аналітик інвесткомпанії ICU Михайло Демків, з 35,9 млрд гривень, 4,6 млрд грн – це раніше внесений (ще влітку), але не зареєстрований капітал; 31,3 млрд грн – це кошти компаній групи Приват, у тому числі нерезидентів, які примусово були конвертовані в капітал банку, а деяка частина з цієї суми належала інвесторам єврооблігацій банку.

Нагадаємо, на засіданні в неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід 100% Приватбанку у власність держави.

Кабмін 19 грудня затвердив, що Мінфін у межах націоналізації Приватбанку викупить акції у повному обсязі за одну гривню, після чого візьме участь у його додатковій капіталізації шляхом придбання акцій додаткової емісії на суму, що не перевищує розмір мінімальної потреби в капіталі, розрахованої Нацбанком.

Уряд доручив Мінфіну здійснити випуск ОВДП у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.

За даними Мінфіну, перший транш ОВДП у розмірі 43 млрд грн буде випущений на поточному тижні.

21 грудня Нацбанк зареєстрував новий статут Приватбанку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X