Приватбанк виграв суд щодо націоналізації

15 травня 2018, 09:59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховний Суд 10 травня відмовився задовольнити касаційну скаргу компанії Пром Гарант Плюс до Приватбанку про повернення на рахунки 18,9 млн грн, які були списані під час націоналізації (bail-in).

Про це повідомили в прес-службі Приватбанку, передає FinClub.

Суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що списання коштів із рахунків позивача було здійснено з дотриманням вимог банківського законодавства.

Відео дня

Верховний Суд ухвалив постанову, якою підтвердив законність рішень судів першої (29 березня 2017 року) та апеляційної інстанцій (7 серпня 2017 року) щодо законного застосування до Пром Гарант Плюс ст. 41-1 закону Про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

Засновниками Пром Гарант Плюс є три віргінські компанії (Бі-Сі Карго Сервісес Лімітед, Денніеллі Лімітед, Прістеллі Холдінгз Інк) і дві Белізький (дівелопмент Інвесторс Лімітед, Кендлвуд Файненсіал Корп).

Чотири із зазначених 5 компаній фігурують у кримінальному провадженні Генпрокуратури щодо виведення 19 млрд грн рефінансування з Приватбанку.

За даними ГПУ, ці компанії, будучи підконтрольними колишнім посадовим особам Приватбанку, виступали засновниками фірм, яким банк до націоналізації видавав сумнівні кредити.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року НБУ конвертував в капітал Приватбанку цінні папери на руках інвесторів на $595 млн за процедурою bail-in.

Власники євробондів Приватбанку, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, наприкінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету увійшли п'ять фондів, в тому числі британські, американські та швейцарські.

У травні 2016- го власники єврооблігацій Приватбанку оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Раніше повідомлялося, що Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України (НБУ) через процедуру bail-in.


Bail-in - механізм, який використовується під час санації проблемних банків і передбачає або конвертацію депозитів у акції фінустанови, або переоформлення вкладів у спеціальний субординований кредит на поповнення капіталу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X