ПриватБанк проти Коломойського. Банк вимагає повернути передані в лізинг 247 заправок

13 березня 2020, 17:46

ПриватБанком здійснює активні дії щодо розриву договорів лізингу і повернення заправок.

Державний Приватбанк через суд намагався розірвати договір лізингу на 247 автозаправні станції мережі Приват, однак суд за позовом 38 компаній-орендарів цих АЗС заборонив банку здійснювати дії по поверненню заправок. Про це повідомляється в рішенні суду.

Відео дня

Зокрема, в документі йдеться що в 2016 році 15 компаній з орбіти групи Приват уклали з Приватбанком ряд договорів фінансового лізингу на 247 АЗС в 20 областях країни. Пізніше ці компанії передали заправні станції 38 компаніям-операторам, але перестали платити лізингові платежі держбанку.

Як повідомляє профільне видання Enkorr з посиланням на судові процеси, які проходили між цими компаніями і ПриватБанком в 2019 році, загальна сума заборгованості 14 з 15 компаній-власників АЗС становить 2,015 млрд грн.

Також в матеріалах процесу повідомляється, що в 2017 році ПАТ Укрнафта офіційно зверталася в ПриватБанк з проханням дати згоду на передачу компанії в сублізинг як мінімум частини цих АЗС.

«Станом на сьогодні, ПриватБанком провадить активні дії щодо розриву договорів лізингу і повернення об'єктів лізингу», - йдеться в ухвалі суду.

Також повідомляється, що банк направив на адресу лізингоодержувачів повідомлення про розірвання договору лізингу і пред'явив вимоги про повернення майна. Також банк попередив про можливість примусового повернення заправок.

Заявники вважають, що подібні дії суттєво порушують їх права на володіння автозаправними станціями.

Госпсуд Києва заборонив Приватбанку здійснювати дії по поверненню або витребування об'єктів лізингу. Зазначені 247 заправок складають 25% від загальної кількості АЗС групи Приват без урахування станцій Укрнафти.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X