Приватбанк програв справу на півтора мільйона каналу Коломойського

8 червня 2018, 17:08

Верховний Суд відмовив Приватбанку у стягненні з підприємства 1+1 Продакшн (входить в 1+1 медіа) боргу перед Союзом європейських футбольних асоціацій (УЄФА) на € 1,6 млн.

Рішення було прийнято 30 травня, передає finclub.

У судових матеріалах йдеться, що у 2015 році Приватбанк надав дві гарантії кіпрській компанії TV Media Planet Limited по її фінансовими зобов'язаннями на €1,6 млн перед УЄФА. Зобов'язання виникли у результаті отримання телевізійних прав на трансляцію матчів футбольних єврокубків каналами медіахолдингу 1+1. За умовами договорів, гарантії діяли до 20 грудня 2016 року.

Відео дня

Компанія 1 + 1 Продакшн надала в заставу Приватбанку майно, яке знаходиться в Києві, по вул. Кирилівська, 23 (мова йде про обладнання). 19 грудня 2016 року, після введення тимчасової адміністрації, Приватбанк отримав від УЄФА два вимоги по платежах за гарантіями на € 1 млн і € 571,8 тис.

У свою чергу банк зажадав від TV Media Planet Limited поповнити рахунок на зазначену суму. Оскільки компанія рахунок так і не поповнила, Приватбанк зажадав у судовому порядку стягнути з неї заборгованість на €1,6 млн.

Рішенням Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року, залишеного в силі Київським апеляційним судом 17 січня 2018 року, Приватбанку було відмовлено у стягненні.

Суд першої інстанції констатував, що банк не надав доказів того, що зробив платежі на користь УЄФА, в результаті чого у банку могло виникнути право вимоги до 1+1 Продакшн.

Крім того, суд звернув увагу, що, відповідно до підписаних договорів, гарантія втрачає силу не пізніше ніж 20 грудня 2016 року. Оскільки в цей час в банку працювала тимчасова адміністрація, то, за висновком суду, навіть у разі отримання коштів від TV Media Planet Limited ПриватБанк в силу законодавчих обмежень не повинен був робити платіж на користь УЄФА.

У лютому 2018 року, Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити скаргу Приватбанку і залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ще Приватбанк на 38,6 млрд грн.

Національний банк відзначає, що при проведенні докапіталізації Приватбанку не знадобиться монетизація облігацій внутрішньої державної позики.

За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X