Приватбанк можуть знову докапіталізувати

22 вересня 2017, 13:03
Судові спори, по процедурі примусової конвертації зобов'язань, пов'язаних з колишніми власниками Приватбанку осіб (bail-in), можуть призвести до необхідності додаткової докапіталізації банку державою

Про це свідчать дані в проспекті єврооблігацій України, передають Українські Новини.

"Немає ніякої гарантії того, що подальші вливання капіталу не знадобляться для забезпечення постійної комерційної життєздатності банку і забезпечення достатності капіталу Приватбанку", - йдеться в документі.

Відео дня

Також наголошується, що постійні юридичні проблеми, пов'язані з bail-in, можуть привести до додаткових витрат і вимог до капіталу для банку.

"Якщо буде потрібно додатковий капітал від держави, це ще більше посилить навантаження на фінансові ресурси України і потенційно призведе до розширення дефіциту держбюджету", - повідомляється в документі.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.


Нагадаємо, що в кінці минулого року НБУ конвертував в капітал Приватбанку цінні папери на руках інвесторів на $595 млн за процедурою bail-in.

Власники євробондів Приватбанку, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, в кінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету увійшли п'ять фондів, в тому числі британські, американські і швейцарські.

У травні 2016- го власники єврооблігацій Приватбанку оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Раніше повідомлялося, що Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України (НБУ) з-за процедури bail-in.


Bail-in - механізм, який використовується при санації проблемних банків і передбачає або конвертацію депозитів в акції фінустанови, або переоформлення вкладів в спеціальний субординований кредит на поповнення капіталу.

Показати ще новини
Радіо NV
X