Реверс у допомогу. ГТС України готова до припинення транзиту — Укртрансгаз

14 серпня 2019, 16:01

Укртрансгаз модернізував компресорні станції для роботи в реверсному режимі

Компанія Укртрансгаз підготувалася до можливої часткової чи повної зупинки транзиту російського газу, для чого модернізувала 5 компресорних станцій для роботи в реверсному режимі. Про це УТГ повідомила у Facebook.

Відео дня

"Це дає можливість, у випадку часткової чи повної зупинки транзиту, забезпечувати безперебійне газопостачання для українських споживачів східних і південних регіонів шляхом транспортування блакитного палива з європейських країн і з ПСГ на заході України", - сказано у повідомленні.

Так, на компресорних станціях Хуст, Богородчани, Гусятин, Бар, Олександрівка побудовано нові обв’язки, за рахунок яких вдалось розширити можливості ГТС для оперативного перерозподілу газових потоків та оптимізувати технологічні витрати газу при роботі станцій у реверсному режимі.

"В січні 2009 року через провокаційні дії Газпрому українська ГТС вже була змушена працювати в умовах відсутності транзиту. На той момент штатних можливостей переключення на реверсний режим не було, і для проходження газової кризи була реалізована тимчасова схема газопостачання «захід-схід», - нагадали у компанії.

В УТГ запевнили, що на сьогодні впроваджені всі необхідні технічні і регламентні рішення для створення надійної реверсної схеми, вона готова до функціонування в штатному режимі і може бути активована відразу за необхідності.

Як повідомлялося, голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин прогнозує, що Газпрому доведеться укласти новий контракт із Нафтогазом України на прокачування українською ГТС 50-60 млрд газу на рік терміном на півтора-два роки. Дія існуючого контракту спливає 31 грудня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X