Використання молока 2-го ґатунку в Україні продовжили на два роки

3 липня 2018, 19:57

В Україні молоко 2-го ґатунку буде прийматися на переробку аж до 1 січня 2020 року.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова, передає прес-служба міністерства.

"З 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го ґатунку не скасували. Селяни і всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 року молоко абсолютно всіх ґатунків, в тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей", - сказала Ковальова в інтерв'ю одному з телеканалів.

Відео дня

Після цього, протягом ще двох років, до 1 січня 2022 року, буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко 2-го ґатунку буде продовжувати прийматися, але вже виключно в технічних цілях для очищення води, продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну).

"Коли 30% молока, яке йде на переробку, це молоко другого сорту, то очевидно, що необхідний час і умови, для того, щоб селяни або ті, хто виробляють молоко другого сорту, мали можливість переорієнтуватися, перебудуватися. Тому держава здійснює і фінансову підтримку, і інформаційну", - зазначила Ковальова, додавши, що на 2018 рік обсяг такої підтримки передбачений в розмірі 4 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X