Нова партія вугілля з ПАР і США, заборона ввезення українського м'яса в Росію та інші головні ділові новини дня

27 жовтня 2017, 20:00
ТОП головних новин українського бізнесу за 27 жовтня від НВ Бізнес

1 Україна збільшила імпорт агропродукції

Україна за перші дев'ять місяців імпортувала агропродукції на $3,2 млрд

Таким чином, імпорт за січень-вересень збільшився в порівнянні з аналогічними показниками 2016 року на $200 млн.

Відео дня

Переважно імпорт агропродовольчої продукції здійснювався з країн ЄС. Так, за січень-вересень поточного року Україна закупила в даному регіоні майже 50% всієї сільськогосподарської та харчової продукції - на $1,58 млрд.

2 Китайський нафтовий гігант відкрив "дочку" в Україні

Найбільша китайська приватна нафто-сервісна компанія Xinjiang Beiken Energy Engineering Co заснувала в Україні дочірню компанію - Бейкень енергетика України.

Компанія зареєстрована в Києві зі статутним капіталом 5,2 млн грн. Одноосібним засновником виступає гонконгська Beiken Energy Co, а директором вказано Хуан Тін.

Відзначимо, що у вересні Xinjiang Beiken Energy Engineering уклала з компанією Укргазвидобування контракт на $61,7 млн. Він передбачає буріння 24 свердловин у 2017-2019 роках в Харківській і Полтавській областях.

3 В НБУ назвали причини зростання інфляції

Національний банк України (НБУ) заявляє, що причиною збільшення інфляції є підвищення у 2017 році мінімальної заробітної плати та підвищення пенсій

Так, у січні Національний банк погіршив прогноз інфляції з 8% до 9,1% через зростання зарплати до 3200 грн.

Крім того, в НБУ додали, що проведена пенсійна реформа також стимулюватиме приватне споживання і формуватиме додатковий інфляційний тиск.

4 Росія заборонила ввезення м'яса і живих свиней з України

Росія заборонила ввезення з України продуктів великої рогатої худоби і живих свиней, розширивши новим переліком товарів чинне продуктове ембарго.

Тепер з України заборонено ввезення живих свиней, свіжих, охолоджених або заморожених продуктів великої рогатої худоби, свинячий жир, жир великої рогатої худоби, овець або кіз, а також лярд-стеарин, лярд-ойль, олеостеарин, олео-ойль і тваринне масло.

Обмеження діятимуть до 31 грудня 2018 року.

5В Україну прибули партії вугілля з США і ПАР

В морський торговельний порт Південний (Одеська область) прибуло дві партії енергетичного вугілля з ПАР і США. Загальний обсяг вантажу - 155 тис тонн.

Балкер Leda C з вугіллям з ПАР майже розвантажений на склад підприємства. Близько 200 вагонів вже відправлено енергетикам. Вугілля з США планують розвантажити в звичайному для таких судів, режимі.

Такими були головні ділові новини п'ятниці.

Показати ще новини
Радіо NV
X