Пригальмуй. Укравтодор знижує швидкість на пішохідних переходах

28 вересня 2017, 13:45
Укравтодор планує втілити рекомендації міжнародної консалтингової компанії COWI з питань дорожньої безпеки та Європейського інвестиційного банку щодо зменшення швидкості перед наземними пішохідними переходами до 50 км/год

Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

"Дослідження Світового банку свідчать про низький рівень безпеки на українських дорогах і один з найвищих у світі рівнів травмування та смертності на трасах", - йдеться в повідомленні. Так, в минулому році на українських дорогах загинуло понад 4 тис. осіб і постраждали більше 31 тис. чоловік. Сукупні річні збитки від ДТП в Україні становлять майже 40 млрд грн.

Відео дня

На думку міжнародних експертів, основними проблемами в Україні залишаються високий швидкісний ліміт в населених пунктах - 60, 90, 110 км/год, висока фактична швидкість, вільний доступ пішоходів до доріг (навіть на дорогах з 4-6 смугами), а також відсутність в населених пунктах тротуарів і переходів на різних рівнях.

В Укравтодорі відзначають, що пріоритетним напрямом страхування пішоходів на дорогах є зменшення швидкості проїзду наземного пішохідного переходу - до 50 км/год і менше. "За висновком міжнародних експертів, пішохід, збитий автомобілем на швидкості 60 км/год, має шанс вижити тільки в 30% випадків, а на швидкості 50 км/год шанс вижити збільшується вдвічі - до 60%", - пояснюють в Укравтодорі.

Радник голови Укравтодору Олександр Кава розповів НВ Бізнес про те, що ці рекомендації будуть реалізовані на міжнародних дорогах України до кінця поточного року. А в наступному році – на національних і регіональних трасах, де ця проблема найбільш серйозно проявляється.

Для реалізації цього проекту перед пішохідним переходом будуть встановлюватися знаки з поетапним зниженням швидкості, буде знак що попереджає, чому необхідно знизити швидкість, плюс дублювання знака "пішохідний перехід" над проїзною частиною. На думку Кави, це все призведе до поліпшення дисципліни серед пішоходів і водіїв, і, відповідно, знизиться кількість ДТП. "Такі нововведення дозволять зберігати щорічно близько тисячі життів співгромадян і уникнути близько 8 тисяч каліцтв на дорогах", - пояснює він.

Кава також наводить приклад того, що у всіх європейських країнах в населених пунктах швидкість руху 50 км/год – це обов'язковий захід. "У нас поки що цей захід буде діяти тільки на пішохідних переходах, оскільки прийняття загального правила за основу поки що підвисли", - пояснив радник голови Укравтодору.

Раніше повідомлялося про те, що польські компанії будуть ремонтувати дороги в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X