Президент Росії звинуватив західні компанії в порушенні контрактів з Газпромом

27 жовтня 2016, 20:38
Продаж газу Україні по реверсу є порушенням контрактів між Газпромом і його контрагентами в Західній Європі

Про це заявив президент РФ Володимир Путін на пленарному засіданні міжнародного дискусійного клубу Валдай, передає Інтерфакс-Україна.

Він також сказав, що Росія готова продавати Україні газ за ціною $180 за 1 тис. кубометрів.

Відео дня

"Я назвав цю ціну (в переговорах з главою України в Берліні – ред.) $180 за тисячу кубометрів. Але нам сказали, що краще купувати по реверсу. Будь ласка. Це правда порушення контрактів між Газпромом і його контрагентами в Західній Європі, але ми дивимося на це крізь пальці, так би мовити, з розумінням. Якщо подобається більше по реверсу, ну будь ласка, нехай по реверсу купують. Але наскільки мені відомо, вартість газу для кінцевого споживача, для промислових споживачів в Україні сьогодні вже перевищує $300 за 1 тис. кубів. Ми пропонуємо продавати по $180, але брати поки що не хочуть", - сказав Путін.

За його припущенням, посередники, які беруть участь у цих операціях, купуючи по реверсу, "мабуть, близькі серцю деяких керівників у паливно-енергетичному комплексі в Україні".

"Ну, прапор їм в руки, хай вони працюють, головне, щоб вони забезпечили транзит в європейські країни", - додав президент РФ.

При цьому він зазначив, що Росія готова відновити постачання газу в Україну у будь-яку секунду. "Потрібно тільки одне - передоплата. І на передплачені гроші буде здійснена поставка для енергоспоживачів України", - пояснив В. Путін.

Раніше повідомлялося, що Путін стурбований надійністю транзиту газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X