Президент підписав закон про створення ринку електроенергії в Україні

8 червня 2017, 13:09
2327
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Президент підписав закон про створення ринку електроенергії в Україні - фото

Фото: прес-служба президента

Порошенко підписав закон про ринок електроенергії

Президент України Петро Порошенко в четвер підписав закон Про ринок електроенергії

Підпис під відповідним документом глава держави поставив під час відвідування Трипільської ТЕС м. Українка Київської області.

"Сьогодні тут, а не в кабінеті, разом з вами я прийняв рішення про підписання цього закону і про початок процесу створення ринку електроенергії", - цитує його слова перед підписанням закону Інтерфакс-Україна.

Глава держави додав, що відтепер почнеться серйозна робота по впровадженню норм і технологій, які передбачають підписаний революційний закон.

"Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета – ми перейдемо до спільної енергетичної системи Євросоюзу. Будуть введені біржі електроенергії, і ваша станція теж буде мати можливість отримати справедливу ціну", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, що законопроект Про ринок електроенергії передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринку "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, зокрема у питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Законопроект №4493 Про ринок електричної енергії України Рада прийняла в першому читанні ще 22 вересня 2016 року. До другого читання до документу було подано близько 1200 поправок, які розробила спеціально створена робоча група. Перша спроба прийняти документ у другому читанні 6 квітня виявилася провальною, 13 квітня він був підтриманий 277 голосами.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів
thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua