Президент підписав закон про створення ринку електроенергії в Україні

8 червня 2017, 13:09
2325
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: прес-служба президента

Порошенко підписав закон про ринок електроенергії

Президент України Петро Порошенко в четвер підписав закон Про ринок електроенергії

Підпис під відповідним документом глава держави поставив під час відвідування Трипільської ТЕС м. Українка Київської області.

"Сьогодні тут, а не в кабінеті, разом з вами я прийняв рішення про підписання цього закону і про початок процесу створення ринку електроенергії", - цитує його слова перед підписанням закону Інтерфакс-Україна.

Глава держави додав, що відтепер почнеться серйозна робота по впровадженню норм і технологій, які передбачають підписаний революційний закон.

"Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета – ми перейдемо до спільної енергетичної системи Євросоюзу. Будуть введені біржі електроенергії, і ваша станція теж буде мати можливість отримати справедливу ціну", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, що законопроект Про ринок електроенергії передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринку "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, зокрема у питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Законопроект №4493 Про ринок електричної енергії України Рада прийняла в першому читанні ще 22 вересня 2016 року. До другого читання до документу було подано близько 1200 поправок, які розробила спеціально створена робоча група. Перша спроба прийняти документ у другому читанні 6 квітня виявилася провальною, 13 квітня він був підтриманий 277 голосами.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"
Гаджети

Сьогодні, 10:01

article_img
Помри, Xiaomi. Огляд смартфона Samsung Galaxy J6 Plus
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці

Головне

Країни

Сьогодні, 10:36

article_img
У Нігерії перенесли президентські вибори за пару годин до голосування
Футбол

Вчора, 23:32

article_img
Зінченко допоміг Манчестер Сіті вийти в чвертьфінал Кубка Англії
Футбол

Сьогодні, 19:30

article_img
Реал зазнав сьомої поразки в чемпіонаті Іспанії