Прем'єр відреагував на санкції Росії проти українських авіакомпаній

30 вересня 2015, 15:09
Санкції Росії проти українських авіакомпаній є необгрунтованими, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк

На засіданні уряду він нагадав, що Україна ввела санкції відносно РФ через захоплення Криму, Донецька і Луганська, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Але наші північні сусіди почали безпідставно погрожувати й запроваджувати відповідні заходи проти українських авіакомпаній. Хочу підкреслити: в міжнародних відносинах ключовий принцип - це принцип взаємності. Якщо росіяни думають, що вони таким чином будуть знищувати наші авіакомпанії, у них нічого не вийде", - сказав він.

Відео дня

Яценюк також доручив главі Міністерства інфраструктури Андрію Пивоварскому провести консультації з авіаційною владою Російської Федерації про дотримання принципу взаємності в плані польотів між країнами.

"Принцип взаємності означає таке: скільки літають до нас, стільки літаємо ми, якщо інше не визначено нашими двосторонніми угодами. Тому я звертаюся до вас з проханням невідкладно пояснити нашим сусідам, що санкції введено до того моменту, поки Росія не забереться з Криму. Аерофлот не може літати, але виконувати наші двосторонні угоди щодо взаємних польотів потрібно за принципом взаємності. Ми повинні захистити власний ринок і сказати про те, що Україна, запровадивши санкції, буде захищати свої компанії, свій економічний інтерес", - сказав прем'єр.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко указом від 16 вересня ввів в дію рішення РНБО від 2 вересня 2015 року Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), під які потрапила низка російських авіакомпаній, у тому числі найбільша - Аерофлот.

Аналогічні санкції введені відносно державіакомпаній РФ 224 льотний загін, ВІМ-Авіа, Газпром-Авіа, Донавіа, Когалимавіа, Оренбурзькі авіалінії, Політ, Red Wings, Росія, РусДжет, РусЛайн, Сибір, Трансаеро, Уральські авіалінії, Якутія, Ямал та ін.

Рішення про заборону польотів в Україну цих російських авіакомпаній Кабінет міністрів України прийняв 25 вересня.

Державіаслужба країни повідомила, що виконала всі необхідні процедури щодо повідомлення російських авіакомпаній про санкції з боку України: всім їм надіслані відповідні листи з повідомленням.

29 вересня, стало відомо, що Росавіація повинна повідомити авіакомпанії України про введення заборони на використання повітряного простору РФ з 25 жовтня.

"Це стане стане дзеркальною відповіддю на повідомлення Державіаслужби України, яка 28 вересня в односторонньому порядку, в порушення існуючих норм і положень про повітряне сполучення, оповістила низку російських авіаперевізників про те, що з початку зимової навігації, а саме - з 25 жовтня, вводить заборону на виконання авіаперельотів між Росією і Україною", - повідомив Мінтранс РФ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X