Представництво ЄС виступило із заявою щодо скандального питання з експортом українського лісу

5 грудня 2016, 23:21
У Представництві Євросоюзу в Україні заявили, що готові надати підтримку в бажанні українців захистити свої ліси, та готові підтримати збільшення штрафів за незаконну вирубку лісів

У той же час, у ЄС зазначили, що введена заборона на експорт лісу-кругляка не зможе запобігти незаконній лісозаготівлі, та що він був введений у інтересах бізнес-груп.

Відео дня

"Політика ЄС та європейська інтеграція жодним чином не ведуть до вирубки лісів; навпаки, вони допомагають їй протидіяти. Якщо Україна захоче інтенсивніше захищати свої ліси - зокрема, унікальну біосферу Карпатських гір - у цих зусиллях ЄС підтримає її", - йдеться в повідомленні Представництва ЄС, яке опубліковано в Facebook.

У повідомленні говориться також, що нинішня заборона на експорт лісу-кругляка не є ефективним, а "служить потребам деяких зацікавлених груп у деревообробній промисловості".

У ЄС готові підтримати підвищення штрафів за незаконну вирубку лісів та заготівлю деревини, але вважають, що ця заборона суперечить міжнародним зобов'язанням України в рамках Світової організації торгівлі та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, у вівторок, 28 листопада, профільний Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва підтримав збереження мораторію на експорт лісу-кругляка.

Показати ще новини
Радіо NV
X